Sušené kvety a feng shui

(1. septembra 2020)

Ak si vyhľadávate na internet informácie o sušených kvetoch, pravdepodobnodne narazíte aj na informácie o „zlej energii“ s ktorou sa spájajú. Citujem: „Feng shui sušené kvety neodporúča a treba ich vyhodiť. Hlavne ich nemajte doma!“ Dlho som rozmýšľala, prečo je to tak vnímané.

Feng shui skôr neuznáva hromadenie vecí, pretože sťahujú energiu ako napríklad staré časopisy alebo aj sušené kvety. Je to skôr v ponímaní, že tie veci už nemajú žiadnu hodnotu, alebo už sú „po záruke“. Ale v prípade, že zbierame, sušíme a ošetrujeme rastliny na zámer potešiť niekoho, ten si na kyticu vyhradí miesto a bude sa o ňu starať, tak kytica dostáva úplne iný rozmer.

Sušenie bylín je už odpradávna skúsenosť našich starých mám. Podľa daného tvrdenia by sme nemohli ani sušiť byliny na čaj, ani mať sušenú levanduľu v skrini na odpudenie hmyzu, apod.

Pokiaľ majú sušené kvety svoje miesto, svoje opodstatnenie a vy máte radosť z toho, že zútulnia priestor, tak majú svoju hodnotu. Taktiež je dôležité vnímať aj opak. Liečivé byliny, ktoré sú usušené a používajú sa napríklad na čaj, tiež strácajú časom svoju hodnotu. Už o rok majú oveľa menej liečivých účinkov. Ak máte pocit, že už kytica „chátra“, je dobré ju dať preč.

Stačí len vnímať veci a ich význam pre vás. Nech vám akákoľvek kytica robí len radosť.

Andrea (Nekonečné Kytice)