Prečo sa oplatí mať doma sušené kvety?

(10. október 2022)

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí inklinuje k sušených rastlinám, ktoré sú krásnym a trvácnym interiérovým doplnkom. Kytice, vence, či sklenené zvony oživia akýkoľvek interiér bez ohľadu na to, či sa jedná o moderný byt alebo kamenný dom na vidieku. Toto je podľa nás 10 dôvodov, prečo uprednostniť práve sušené kvety:

1. Sušené rastliny vám vydržia v rovnakej forme niekoľko mesiacov a sú skutočne trvácne. Ak máte v kyticiach aj stabilizované rastliny, tie vydržia dokonca až 10 rokov v nezmenenom stave. Odporúčame ich mať v interiéri, nie na priamom slnku, nezničia sa a ani nevyblednú.

2. Sušené rastliny sú nenáročné na starostlivosť. Stačí, ak im vyhradíte miesto a občas do nich fúknete, aby odletel prach. Keďže rastliny sú trvácne, nepotrebujú vodu ani slnko, môžete ísť preč aj na niekoľko týždňov, či mesiacov a po návrate sú rovnako krásne.

3. Sušené rastliny sú originálne. Mnohí ľudia neveria, keď im ukážeme kytice zo sušených rastlín, že sú usušené. Vďaka procesu sušenia rastliny získajú originálne štruktúry, výber samotných rastlín je jedinečný aj na kvetinovom trhu.

4. Sušené rastliny sa vám oplatia. Vzhľadom k tomu, že sušené kvety vydržia niekoľko mesiacov až rokov, investícia je v tomto prípade veľmi výhodná.

5. Sušené rastliny podporujú udržateľnosť. Kúpou našej kytice, či venca zo sušených rastlín podporujete lokálnych farmárov, s ktorými spolupracujeme a ktorí aj vďaka vášmu záujmu môžu mať istý príjem.

6. Sušené rastliny vám pomáhajú spomaliť. Pri sušených rastlinách môžete dlho pozorovať každý záhyb listu, či štruktúru kvetu. Pozorovanie vám pomáha užívať si prítomnosť.

7. Sušené rastliny uchovávajú spomienky. Vďaka ich trvácnosti môžete mať v ich prítomnosti oživené spomienky na rôzne udalosti od rande, svadby, krstu, či narodenín.

8. Sušené rastliny môžu byť originálnym darčekom pre niekoho, na kom vám záleží. Sušené rastliny krásne vyniknú nielen v kytici, či venci, ale pristane im papier, sklo, látka, či šperk. V našom portfóliu nájdete viacero inšpiratívnych darčekov.

9. Sušené rastliny a ich aranžmány sú multifunkčné. Skvele zútulnia váš vidiecky dom, moderný byt, kanceláriu či obchodné priestory. Sušené rastliny sa hodia aj do priestorov, kde nie je svetlo. Vďaka svojim vlastnostiam tak vedia rozžiariť tmavú vstupnú chodbu, kúpeľňu, či vinotéku v podzemí.

10. Sušené rastliny voňajú. Proces sušenia rastlín je magický. Kvety síce strácajú objem, ale ich krása a vôňa sa zvýrazní.

 

Andrea (Nekonečné Kytice)

Ďalšie články: