Sušené kvety: Originálny, udržateľný a krásny doplnok do každého interiéru

(aktualizované: 22. marec 2024)

V dnešnej dobe čoraz viac ľudí inklinuje k sušeným kvetom a rastlinám ako k trvácnemu a krásnemu doplnku do interiéru. Kytice, vence, či kvetinové zvony dodajú krásu a šarm akémukoľvek priestoru, či už je to moderný byt, kamenný dom na vidieku, drevená chata alebo kancelária. Nie je to len krátkodobý módny výstrelok. Sušené a stabilizované kvety majú viacero výhod. Šetria váš čas, zdroje a aj peňaženku.

Vybrali sme 10 dôvodov, prečo odporúčame práve sušené kvety:

1. Trvácnosť: Sušené rastliny vydržia krásne niekoľko mesiacov a stabilizované kvety až niekoľko rokov bez zmeny. Ich trvácnosť viete predĺžiť, ak ich dáte do interiéru a nebude na ne svietiť priame slnko.

2. Minimálna starostlivosť: Sušené rastliny sú nenáročné na starostlivosť. Stačí, ak im vyhradíte miesto a občas do nich fúknete, aby odletel prach. Nemusíte sa starať o zalievanie či výmenu vody. Ani o svetlo, čo znamená, že môžete byť preč aj niekoľko týždňov bez toho, aby utrpeli.

3. Originalita: Sušené kvety sú originálne. Vďaka procesu sušenia rastliny získajú originálne štruktúry, taktiež výber samotných rastlín je jedinečný na kvetinovom trhu.

4. Výhodná investícia: Keďže sušené kvety vydržia dlho, ich kúpa sa oplatí. Nemusíte premýšľať o ich náhrade každých pár dní či týždňov.

5. Udržateľnosť: Kupovaním sušených kvetov podporujete lokálnych farmárov, s ktorými spolupracujeme, a tým aj udržateľné praktiky v pestovaní. 

6. Spomalenie: Sušené kvety pomáhajú spomaliť. Pri sušených rastlinách môžete dlho pozorovať každý záhyb listu, či štruktúru kvetu. Pozorovanie vám pomáha spomaliť a oceniť prítomný okamih.

7. Spomienky: Vďaka ich trvácnosti môžete mať stále prítomné spomienky na rôzne udalosti, či už to bolo rande, svadba, krst dieťatka, narodeniny, …

8. Originálne darčeky: Sušené kvety sú ideálnym darčekom pre blízkych. Ich krása vynikne v rôznych aranžmánoch a kombináciách. Sušené kvety vyniknú nielen v kyticiach, vencoch, ale aj na papieri, v skle, v šperku, obraze, či na látke šiat.

9. Multifunkčnosť: Sušené kvety sa hodia do rôznych typov interiérov a kancelárií. Zútulnia vidiecky dom, moderný byt, klimatizovanú kanceláriu, či výklad. Môžu ozdobiť aj priestory s minimálnym svetlom.

10. Pozitívna atmosféra: Sušené kvety prispievajú k vytvoreniu príjemnej atmosféry v miestnosti a kancelárii, čím zlepšujú náladu a produktivitu.

Andrea (Nekonečné Kytice)

Ďalšie články: