Naša zimná kolekcia prináša veľa ohňa, nehy, ale aj spomienok na leto.

(4. marec 2021)

Keď sme rozmýšľali o kyticiach na začiatku tohto roku, mysleli sme na viac vecí. V prvom rade táto neľahká doba prináša mnoho smútku a izolácie. Ľudia si nemôžu len tak podať ruku, objať sa, zagratulovať. Chceli sme vytvoriť kyticu, ktorá bude hovoriť miesto vás „Ľúbim ťa“. A tak vznikla kytica s názvom Red Love. Je zložená zo sušených kvetov láskavca (amarant), gypsomilky, slamienok a listnatca. Jej ohnivú červenú farbu dopĺňajú jemné biele kvietky gypsomilky. Farebne najvýraznejší je láskavec. Je to úžasná rastlina, ktorá pochádza z Južnej Ameriky a dostala prezývku „nesmrteľná“.  Na pestovanie je nenáročná a obsahuje veľa vitamínov. Určite aj vy poznáte túto super potravinu bez lepku plnú výživných látok. V kytici vyzerá nádherne.

Druhou kyticou Blue Monday sme vám chceli priniesť radosť. Je dobré sa radovať aj z maličkostí a dnes to platí dvojnásobne. Echinopsy (ježibaby modré) sú veľmi odolné trvalky, ktoré majú kvety v tvare modrej gule a pôsobia veľmi sviežo. Pochádzajú zo Stredomoria a dokážu prežiť v akejkoľvek pôde až do -40 oC. Tak by to malo byť aj s radosťou. Dúfame, že kytica Blue Monday rozžiari úsmev na každej tvári. Okrem ježibaby v kytici nájdete vratič obyčajný, rebríček obyčajný, gypsomilku metlinatú a listnatec.

Kyticu Summer Memories sme tvorili počas zimných mesiacov. V Bratislave konečne napadlo viac snehu a vyše týždňa boli mínusové teploty. Časté prechádzky lesom boli asi najlepšou psychohygienou. Milujem vydychovať z úst paru a pozerať na stromy obsypané snehom. Spoza snehovej prikrývky vykukovalo ešte zopár konárikov s lístkami z liesky, s ktorými prišla inšpirácia na kyticu.  Spojením jemne vysušených listov liesky  so „zástupcami leta“ (slamienky, pampová tráva, láskavec, chrastnica), vznikla veľmi jemná kytica v štýle „tón v tóne“, ktorá sa hodí takmer do každého interiéru

.…A dni plynú ďalej. Pomaly sa oteplieva. Tak som sama zvedavá, aké ďalšie originálne kytice vám prinesieme o pár dní. Tešte sa z každého dňa. Z každej chvíle. Z každej malej radosti.

Andrea (Nekonečné Kytice)