Ako vznikol nápad predávať umelecké fotografie rastlín?

(19. máj 2022)

S našou blízkou priateľkou, fotografkou Martou Földešovou sa poznáme už od vysokej školy. Boli sme spolužiačky. Už od tých čias mala Marta zavesený foťák na krku a fotografiou sa živí dodnes. S Martou sme spolupracovali od začiatku nášho projektu –  Nekonečné Kytice. Niekedy medzi foteniami vznikol aj nápad pridať do nášho portfólia jej autorské fotografie rastlín. Keďže rastliny sú ústrednou témou nášho eshopu.

Ak by sme ju mali predstaviť…. Marta je to v prvom rade skvelý človek. Pracovala v rôznych médiách ako fotografka a po materskej sa venuje prioritne svojej autorskej tvorbe. Dnes Martu vyhľadávajú ľudia najmä kvôli autentickým rodinným portrétom, ktoré fotí v exteriéri, ale aj vo svojom vlastnom ateliéri.

Variácie listu

Najväčšou inšpiráciou pre jej tvorbu sa stala jej dcéra Adelka. Marta Földešová mala niekoľko výstav. Spomeniem autorskú výstavu Tabula Rasa, v ktorej zachytila práve svojou dcéru. Jej detský svet, ktorý je ešte nezaťažený problémami dospelých, nie je obmedzený časom ani priestorom. Je ako nepopísaný papier.

Marta miluje prírodu a trávi v nej veľa času. Fotí v prírode už niekoľko rokov raritným storočným dreveným veľkoformátovým fotoaparátom. Momentálne pripravuje novú výstavu, v ktorej uvidíte jej nádherné zábery krajiny a zátišia práve s týmto originálnym prístrojom.

Triptych makovice

Vďaka Marte máme aj my Nekonečné Kytice eshop plný nádherných fotiek našich kytíc a vencov. Takmer všetky fotografie sú v jej produkcii.

Okrem našich produktov nafotila aj sériu fotografií, ktoré môžu byť skvelým interiérovým doplnkom vášho domova. Mnohé z nich sú nafotené práve spomínaným storočným dreveným veľkoformátovým fotoaparátom, nájdte ich v sérii Staré techniky.

Marta je úžasný človek a výborná fotografka. Pri nej sa uvoľní aj zarytý introvert. Fotí nádherné portréty, svadby, ale aj prírodu, ktorá ju neustále fascinuje. Ak chcete mať krásne fotografie u seba doma, či v kancelárii, pozrite si ponuku jej umeleckých fotografií, ktoré sú nafotené s citom vhodné pre rôzne interiéri.

Andrea (Nekonečné Kytice)