Ako dostať teplo Vianoc do vašich domovov alebo Vianočná kolekcia 2022

(7. december 2022)

Vianoce sú magický čas. Pre nás, ktorí ponúkame kvetinovú výzdobu, začínajú oveľa skôr ako v decembri. Keďže pracujeme výlučne so sušenými rastlinami, sú pre nás dvojnásobná výzva. Chceme ponúknuť dekorácie, ktoré sú prírodné, trvácne a dotvoria čarovnú atmosféru sviatkov pokoja. Tento rok sme pre vás pripravili tri kolekciebiela, červená a zelená. Vo všetkých kombináciách sme sa sústredili najmä na kvalitný materiál. Každý veniec je niečím výnimočný – v bielom sú plody ibišteka, v červenom kombinujeme červenú a ružovú gypsomilku s pampovou trávou a v zelenom nájdete jemné kvety piesočníka. Vence sú prepracované do najmenších detailov. Korpusy sú uvité z prútov vŕby.

Ku klasickým vencom pribudli kvetinové zvony, voňavá pohľadnica a netradičný veniec v tvare mesiaca. Pri jeho vzniku sme sa inšpirovali zimným slnovratom. V zime sú dni krátke a noci dlhšie, preto aj v našich domovoch trávime oveľa viac času. Tma nám pomáha sa stíšiť. A tak vznikol nápad spraviť veniec v tvare mesiaca, pod ktorým sú hviezdy zo slamy. Mesiac nám ukazuje, aby sme sa trochu skľudnili. Môžeme pri ňom aj snívať s otvorenými očami. A spomaliť. Aj preto má názov Tichá noc.

K Vianociam nepochybne patria darčeky. Bola to v podstate náhoda, ale stretli sme sa s úžasnou aromaterapeutkou Henrietou Kundrátovou, ktorá zastupuje Sozole Rose na Slovensku. Spolu sme sa bavili o vôňach esenciálnych olejov a ich úžasných schopnostiach. Niektoré dokážu rozprúdiť telo, skoncentrovať myseľ, pripraviť sa na výkon, niektoré zas uvoľňujú telo pred napätím, a pod. Takto vznikla jedinečná kolekcia darčekov, ktoré sú spojením vôní a rastlín. Všetky esenciálne oleje sú vo veľmi vysokej kvalite a nakombinovali sme ich pod dohľadom odborníčky Henriety.

Tieto darčeky nie sú len o estetickom krásne, ale sú aj užitočné. Nepodceňujme vône, pretože dokážu veľa. Inšpirujte sa 😊 

Želám vám, v mene celého tímu Nekonečných Kytíc, aby ste sa uprostred tohto vianočného kolotoča, práce, rodiny a obchodov dokázali aspoň na chvíľku zastaviť. Veríme, že naša kvetinová výzdoba zo sušených rastlín vám spríjemní domov na celú zimu. Šťastné a veselé.

Andrea (Nekonečné Kytice)